nasze media Najnowszy numer MGN 10/2022

PAP/p

dodane 19.10.2010 15:57

Prezydent Lech Kaczyński patronem szkoły na Mazurach


Szkoła podstawowa w Chechłach koło Ełku na Mazurach od wtorku nosi imię zmarłego tragicznie w katastrofie pod Smoleńskiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Działającemu obok gimnazjum nadano z kolei imię księdza Jerzego Popiełuszki.

Na apelu z udziałem 100 uczniów, rodziców, nauczycieli, samorządowców, hierarchów kościelnych z biskupem diecezji ełckiej Romualdem Kamińskim odczytano uchwały rady gminy Ełk z sierpnia tego roku o nadaniu imion szkołom.

Potem nastąpiło przekazanie sztandarów przez wójta gminy Antoniego Polkowskiego dyrektorowi placówki Krzysztofowi Marchlowi a następnie uczniom. Na sztandarze szkoły podstawowej na perłowym tle widnieje wyhaftowany wizerunek prezydenta Kaczyńskiego; umieszczone są też napisy Bóg, Honor, Ojczyzna oraz Rzeczpospolita Polska.

Natomiast na sztandarze gimnazjum umieszczono na ciemnoniebieskim tle wizerunek księdze Popiełuszki wraz z napisem "Zło dobrem zwyciężaj".

Decyzja o wyborze na patrona zmarłego tragicznie prezydenta zapadła 21 kwietnia, czyli 11 dni po katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. W szkole przygotowano gazetki ścienne z fotografiami, życiorysami i ciekawostkami na temat obu patronów.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione