nasze media Najnowszy numer MGN 03/2024

Teatr „A”/pd/a

dodane 06.10.2010 09:16

DAVID - Rock Opera


Już 16 października na Placu Krakowskim w Gliwicach będzie miała miejsce prapremiera plenerowej wersji Rock Opery DAVID. Spektakl dedykowany został pamięci Jana Pawła II.

DAVID, który doczekał się premiery w obecnym kształcie scenicznym to temat, który od wielu lat frapował artystów gliwickiego Teatru „A”. Niezwykła biblijna opowieść o Królu Dawidzie, jedna z najwznioślejszych narracji, jakimi poszczycić się może bogata europejska kultura, domagała się w przekonaniu Mariusz Kozubka - pomysłodawcy, autora scenariusza i reżysera Rock Opery DAVID, monumentalnej formy.

Wybór muzycznej rock opery, to konsekwencja artystycznych „tęsknot” twórców, nieustannego poszukiwania języka scenicznego, który korespondowałby z wrażliwością widzów, użyczając przy tym środków, którymi można opowiedzieć pełną namiętności „królewską historię”. Toteż widzowie zobaczą i usłyszą rock operę, na którą składają się arie, duety, recytatywy, chóry, tańce i sceny batalistyczne. Scenicznej akcji towarzyszyć będzie ponadto wykonywana na żywo muzyka (band rockowy oraz instrumenty etniczne). W spektaklu pojawią się duże formy scenograficzne, kostium historyczny, projekcje multimedialne, konie i pirotechnika.
« 1 »