nasze media Mały Gość 04/2024

PAP/p

dodane 01.10.2010 14:58

Festiwal komiksu i gier


Finał komiksowego konkursu dla dzieci i warsztaty plastyczne rozpoczęły w piątek 21. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi. W programie trzydniowej imprezy są wystawy, spotkania ze znanymi twórcami komiksów, warsztaty i projekcje animacji.

W tym roku na konkurs plastyczny nadesłano kilkaset prac uczniów, głównie z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Tematem było piractwo np. komputerowe czy muzyczne.

Na kamienicy przy ul. Nawrot 8 odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica upamiętniająca Henryka Chmielewskiego, słynnego Papcia Chmiela, autora serii komiksów o przygodach Tytusa, Romka i A'Tomka. Bo to właśnie w tej kamienicy komiksowy twórca mieszkał tuż po wojnie.

Tradycyjnie podczas festiwalu rozstrzygnięty zostanie konkurs na krótką formę komiksową. Na tegoroczny artyści z Polski, a także m.in. z Czech, Irlandii, Rumunii i Grecji, nadesłali ponad 100 prac. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. W specjalnej strefie dla dzieci będzie można spotkać m.in. znanego pisarza i reżysera Macieja Wojtyszko.
« 1 »