nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021

PAP/a

dodane 29.09.2010 11:25

600 par nart norweskich biegaczy


Norweska reprezentacja w narciarstwie biegowym będzie miała w nadchodzącym sezonie do dyspozycji 600 part nart wożonych na każde zawody w specjalnym samochodzie ciężarowym. Przygotowano też w nim 10 stanowisk do smarowania nart.

"To bardzo nowoczesny samochód specjalnie skonstruowany do tego celu. Wartość nart, smarów i najróżniejszych narzędzi, nie licząc samego samochodu, wynosi około 1, 5 miliona koron (ok. 3 mln złotych)" - powiedział szef norweskiej ekipy Age Skinstad.

Wyjaśnił, że "samochód był już używany podczas części ubiegłego sezonu i spełnił wszystkie wymagania. Pewnym kłopotem jest jednak jego parkowanie. Z powodu ograniczania i tak wysokich kosztów reprezentacji, sprzęt ma jedynie standardową polisę ubezpieczeniową, a samochód zamki tylko fabryczne. Dlatego parkujemy jedynie w pomieszczeniach zamkniętych lub na parkingach strzeżonych. Ewentualna kradzież oznaczałaby dla nas katastrofę".

Podkreślił jednak, że nie obawia się kradzieży sprzętu, ponieważ narty nie posiadają wartości dla przeciętnego użytkownika. "Mogą je ukraść tylko konkurenci, lecz nie sądzę, aby ktokolwiek posunąłby się aż tak daleko".

Zdaniem norweskich mediów jednak złodzieje nie zastanawiają się zwykle co kradną, a łup oceniają później. Tak było w lutym 2008 roku, kiedy w nocy przed zawodami Pucharu Świata w Sztokholmie najlepszym narciarzom skradziono 150 par nart z samochodu zaparkowanego pod hotelem w centrum miasta.

"Część z nich była przeznaczona dla najlepszych Norwegów, to też ponieśliśmy bardzo dużą stratę. Teraz już nasze samochody są pilnowane troskliwiej i skuteczniej" - powiedział Skinstad.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione