nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021

KAI

dodane 10.09.2010 13:54

Najstarsze Szkolne Koło Caritas świętuje 15-lecie


Piętnastą rocznicę powstania świętuje najstarsze Szkolne Koło Caritas działające przy II Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Wolontariusze organizują zbiórki odzieży, przyborów szkolnych, uczestniczą w akcjach charytatywnych. Niosą także pomoc materialną najbardziej potrzebującym. Przez 15 lat przez koło przewinęło się kilka tysięcy uczniów.

Na początku, działalność Koła była jednorazową akcją humanitarną. Uczniowie zbierali pieniądze na bilety, podręczniki czy odzież dla uboższych kolegów. „Później nasza działalność zdecydowanie się rozszerzyła” – mówi Maria Daniel-Nyrka, opiekunka Koła od 1995 roku. „Pomagamy we wszystkich akcjach organizowanych przez diecezjalną Caritas. Na szczęście nie brakuje nam rąk do pracy. Co roku zgłasza się do nas ponad 150 uczniów chętnych do pomocy” – dodaje.

„Lubimy pomagać. Jesteśmy pewne, że to nie jest zmarnowany czas” – deklarują członkinie Koła Caritas przy II LO. „Zdajemy sobie sprawę, że inni mają gorzej i, przez naszą pomoc, chcemy to zmieniać. Zachęcamy do pomocy swoich znajomych” – zapewniają wolontariuszki.

Obecnie w szkołach średnich, gimnazjach i szkołach podstawowych diecezji rzeszowskiej działa ponad 150 kół. Wspólnie włączają się w misję świadczenia o Miłosierdziu Bożym we własnej rzeczywistości.

Maria Daniel-Nyrka, która opiekuje się Kołem od 15 lat, za swoją działalność została uhonorowana tegoroczną nagrodą specjalną „Ubi Caritas” Polskiej Caritas w kategorii „Świadectwo”.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione