nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/p

dodane 31.08.2010 10:39

Msza św. za szczypiornistów


W klasztornym kościele na Karczówce bp Marian Florczyk przewodniczył Mszy św. w intencji szczypiornistów z prowadzonego przez Bogdana Wentę klubu KS VIVE Targi Kielce. Okazją do wspólnej modlitwy było rozpoczęcie nowego sezonu rozgrywek.

Mszę św. celebrowali z bp. Florczykiem ks. Krzysztof Banasik, kapelan sportowców, ks. Jan Oleszko SAC, rektor kościoła na Karczówce oraz ks. Zbigniew Wosiński SAC, misjonarz z Kenii.

W homilii ks. Banasik podkreślił szczególnie siłę w jedności i wspólnocie, zauważył, że sukces osiąga się wytrwałością i konsekwencją - krok po kroku.

Na zakończenie Eucharystii bp Marian Florczyk gorąco podziękował zawodnikom, którzy zjawili się w komplecie, podkreślił rodzinny charakter spotkań na Karczówce i umiejętność budowania dobrej, rodzinnej atmosfery wśród zespołu i kibiców.

Podczas Mszy św. wspólnie modlili się zawodnicy, trenerzy, działacze oraz pracownicy KS VIVE Targi Kielce. Po Eucharystii był wspólny grill dla wszystkich – można było porozmawiać z ulubionymi zawodnikami, dostać autograf.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione