nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

PAP/a

dodane 27.08.2010 10:39

„Nakręcają Europę”


Szlakiem św. Jakuba z Madrytu do Santiago de Compostela pielgrzymuje na rowerach grupa młodzieży studenckiej z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji drohiczyńskiej. Rowerowi pielgrzymi przemierzą ok. 1,7 km pod hasłem „Nakręcić Europę”.

Następnym, po Santiago de Compostela, celem ich pielgrzymki będzie portugalska Fatima, skąd wyruszą w drogę powrotną do Madrytu. Do Polski wrócą 3 września.

Uczestnicy rowerowej pielgrzymki to studenci. Dla wielu z nich jest to pierwszy wyjazd za granicę, a dla wszystkich - pierwsza taka wyprawa, ale – jak mówi rzeczniczka KSM Ola Stankiewicz - przed wyjazdem nie było żadnych obaw.

- Nie jest to bowiem jedynie wakacyjna wycieczka rowerowa, ale prawdziwa pielgrzymka. Ze względu na duchowy aspekt pielgrzymki młodzież starała się poznać życiorys św. Jakuba, zdobyć wiedzę na temat odwiedzanych miejsc, a przede wszystkim w pierwsze soboty miesiąca przystępować do sakramentu pojednania – powiedziała Ola Stankiewicz.

Rowerzyści przygotowywali się do pielgrzymki także kondycyjnie. - Cała grupa musiała przez ostatnie 6 miesięcy dużo trenować. Oprócz indywidualnego treningu odbywały się wspólne wyjazdy rowerowe, podczas których również był sprawdzany sprzęt rowerowy – dodała rzeczniczka drohiczyńskiego KSM.

Dwudziestoosobowej grupie młodzieży towarzyszą księża Krzysztof i Robert Grzybowscy.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione