nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

PAP/a

dodane 23.08.2010 09:19

Haiti: Hip-hopowiec prezydentem?


Wyclef Jean, znana amerykańska gwiazda hip-hopu haitańskiego pochodzenia, poinformował w niedzielę, że nie zamierza rezygnować z ubiegania się o urząd prezydenta.

Wyclef Jean, właściwie Nel Ust Wyclef Jean, urodził się w 1972 roku w Croix-des-Bouquets na Haiti. W wieku dziewięciu lat przeniósł się z rodzicami do Stanów Zjednoczonych. Posiada również obywatelstwo amerykańskie.

Wyclef Jean jest muzykiem, wokalistą, kompozytorem, aktorem i producentem filmowym. Przez wiele lat był liderem grupy The Fugees jako jej wokalista i gitarzysta. W 1997 rozpoczął karierę solową.

Na Haiti cieszy się ogromną popularnością, nie tylko za sprawą kariery, którą zrobił w USA, zdobywając m. in. trzykrotnie prestiżową nagrodę Grammy. Artysta zaangażował się także w pomoc dla swej ojczyzny zniszczonej przez katastrofalne trzęsienie ziemi. W styczniu kataklizm zabił na Haiti około 250 tysięcy ludzi, a ponad milion pozbawił dachu nad głową.

5 sierpnia br. Jean oficjalnie zgłosił swoją kandydaturę. Obserwatorzy dawali mu duże szanse na zwycięstwo, m.in. ze względu na popularność wśród haitańskiej młodzieży.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione