nasze media Najnowszy numer MGN 12/2021

PAP/a

dodane 19.08.2010 12:45

Australia: Krokodyl jasnowidz


45-letni krokodyl-jasnowidz o imieniu Harry przepowiedział w czwartek zwycięstwo premier Julii Gillard w sobotnich wyborach parlamentarnych w Australii. Podobnie jak ośmiornica Paul w Niemczech, Harry wywróżył wcześniej zwycięstwo Hiszpanii w finale mundialu w RPA.

Pięciometrowy gad żyjący w parku krokodyli Crocosaurus Cove, w mieście Darwin, na północy Australii, dostał do zjedzenia dwa kurczaki tej samej wielkości. Obok jednego położono zdjęcie Julii Gillard z Australijskiej Partii Pracy, a w pobliżu drugiego - fotografię przywódcy opozycyjnej koalicji konserwatywnej Tony'ego Abbotta.

Jak relacjonuje treser 750-kilogramowego krokodyla, Nigel Palmer, po ok. pięciu minutach "Harry podniósł łeb i pożarł Gillard". "Traktujemy to jak przepowiednię jej zwycięstwa w wyborach" - stwierdził Palmer.

Zainspirowani talentem ośmiornicy Paul, która zdobyła światową sławę przepowiadając osiem wyników meczów mundialu w RPA, pracownicy parku postanowili sprawdzić, czy ich podopieczny ma podobne umiejętności. Jak wyjaśnił Palmer, krokodyl podczas finału tegorocznego mundialu "wybrał Hiszpanię, więc (wybierając w czwartek Gillard) wie, co robi".

W parku w Darwin, którego największą atrakcją jest tzw. Klatka Śmierci, w której można popływać z gadami, żyje także inny krokodyl-jasnowidz o imieniu Bart. Kilka tygodni temu bezbłędnie wytypował zwycięzcę jednego z największych wyścigów konnych w Australii.

Jak pisze EFE, w Australii od lat używa się krokodyli oraz innych zwierząt jako wyroczni.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione