nasze media Najnowszy numer GN 06/2021

PAP/p

dodane 17.08.2010 11:49

Ruszył Międzynarodowy Festiwal Graffiti


Kilkudziesięciu twórców graffiti m.in. z Niemiec, USA i Polski bierze udział w rozpoczętym w poniedziałek w Łodzi dziewiątym Międzynarodowym Festiwalu Graffiti - Outline Colour Festiwal 2010.

Przez kilka dni powstanie sześć wielkoformatowych murali, artyści malować będą też wagony kolejowe.
Zdaniem organizatorów to największy w Polsce festiwal łączący ze sobą sztukę ulicznego malarstwa, muzykę hip hop i reggae. Dzięki niemu co roku w Łodzi przybywa kilkanaście dzieł sztuki ulicznej.

Tegoroczną edycje rozpoczęło malowanie muralu przez niemiecką grupę Maclaim na ścianach dziedzińca Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania przy ul. Kilińskiego. Artyści z Niemiec, pod wodzą twórcy o pseudonimie Case, słyną z tworzenia fotorealistycznego graffiti. Ich mural będzie nawiązywał swoim przesłaniem do europejskiej kampanii "Help - dla życia bez tytoniu".

Kolejny mural powstawać będzie od środy przy ul. Żwirki, gdzie tworzyć będą amerykańscy artyści z grupy Tats Cru.

Zdaniem szefa Festiwalu Wojciecha Paszkowskiego, tegoroczna edycja festiwalu to powrót do korzeni, a motywem przewodnimi będzie nawiązanie do fabrycznej Łodzi. Dlatego też największa impreza - Jam Graffiti - odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia na terenie 100-letniej, dawnej fabryki Juliusza Kindermanna przy ul. Łąkowej.

Artyści - amatorzy i zawodowcy - tworzyć tam będą murale w trzech klimatach: rycerskim, kosmicznym i jamajskim. Tam też usypana zostanie plaża z 500 ton piasku; będzie beach bar i boisko do siatkówki. Powstanie też mini galeria przedstawiająca dorobek poprzednich edycji festiwali. Tradycyjnie już artyści malować będą też wagony kolejowe dostarczone przez Przewozy Regionalne.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione