nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

KAI/a

dodane 09.08.2010 15:14

Motocykliści na pielgrzymce


Ponad 200 motocyklistów z całego kraju uczciło 7 sierpnia relikwie Drzewa Krzyża na Świętym Krzyżu. Podziękowali Bogu za bezpiecznie przebyte kilometry i prosili o dalszą opiekę dla motocyklistów.

Dla motocyklistów była to już trzecia pielgrzymka do Sanktuarium Relikwii Drzew Krzyża Świętego. Jej pomysłodawcą jest klub motocyklowy „P. Gremium MC Ostrowiec Świętokrzyski”. Zorganizowana jest ona w ramach trzydniowego zlotu motocyklowego pod nazwą „Motozauro Music”. W ciągu trzech dni miłośnicy rajdów motocyklowych mają do pokonania około 200 km.

Celem zlotu i pielgrzymki jest promocja kultury motocyklowej. Natomiast sam wjazd na Święty Krzyż jest podziękowaniem i prośbą do Bogu za to żeby zawsze „zgadzała się ilość wyjazdów z przyjazdami”.

Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Znajduje się ono niemal na samym szczycie, zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n. p.m.

Opactwo benedyktyńskie założył tu Bolesław Chrobry w 1006 r. Od X w. do kasacji opactwa w 1819 r. gospodarzami sanktuarium byli benedyktyni, obecnie opiekę nad nim sprawują misjonarze oblaci Maryi Niepokalanej.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione