nasze media Najnowszy numer MGN 05/2022

KAI/g

dodane 15.07.2010 08:58

Andres Iniesta pójdzie pieszo na pielgrzymkę

Strzelec zwycięskiej bramki dla Hiszpanii w finale piłkarskich mistrzostw świata w RPA Andres Iniesta zapowiedział, że pragnie spełnić złożoną przed Mundialem obietnicę i pójdzie pieszo na pielgrzymką do Santiago de Compostela, gdzie przechowywane są relikwie św. Jakuba Większego Apostoła.
Iniesta wraz ze swymi kolegami z drużyny na miesiąc przed Mundialem złożył w redakcji gazety Marca w zapieczętowanej kopercie, przyrzeczenia, które obiecał spełnić w przypadku zdobycia mistrzowskiego tytułu. W niedzielę wieczór, po wygranym meczu redakcja otworzyła koperty. Obok niektórych dziwnych przyrzeczeń znaleziono obietnicę trzech piłkarzy - Iniesty, Fernando Torresa i Carlosa Marchena, że odbędą pielgrzymkę do Santiago de Compostela. Droga św. Jakuba, nazywana często także po hiszpańsku Camino de Santiago jest jednym z najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych. Prowadzi do katedry w Santiago de Compostela w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii, gdzie według tradycji znajduje się ciało św. Jakuba Większego Apostoła.
W tym roku obchodzony jest Rok Św. Jakuba, bo uroczystość Apostoła 25 lipca, przypada w niedzielę. Kolejny Rok Święty przypadnie w roku 2021.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione