nasze media Najnowszy numer MGN 12/2021

KAI/g

dodane 15.07.2010 08:33

Franciszkańskie spotkanie młodych

W Wołczynie odbywają się XVII Spotkanie Młodych pod hasłem „Rycerze światła”. Na zaproszenie kapucynów na Opolszczyznę zjechali młodzi ludzie z całego kraju. Organizatorzy szacują, że jest ich blisko 1000.
Każdego roku od 12 do 17 lipca młodzi biorą udział w konferencjach, spotkaniach w grupach, codziennej Mszy, adoracji Najświętszego Sakramentu, nabożeństwach.
Podczas wieczornych koncertach muzyki chrześcijańskiej (zagrają: Bethel, I.N.D., Akurat, Siewcy Lednicy). Młodzież przeżywa ten czas w prostych, franciszkańskich warunkach, mieszkając pod namiotami.
(...) Do Wołczyna co roku licznie przybywają siostry zakonne i kapłani, a przede wszystkim bracia mniejsi kapucyni. Każdy z uczestników ma możliwość osobistej rozmowy, jak również przeżycia sakramentu pokuty i pojednania.
Spotkanie Młodych w Wołczynie, wpisując się wiele tego typu inicjatyw podejmowanych przez Kościół dla młodzieży w okresie wakacyjnym, pragnie dać zgromadzonym doświadczenie Bożej miłości. „Tutaj dzieją się magiczne rzeczy. Chciałem przyjechać, zobaczyć, jak to jest, przeżyć to własnym sercem i duszą” – powiedział młody uczestnik spotkania. „Poczułam większą obecność Boga, zapragnęłam bardziej uczestniczyć w życiu naszej wspólnoty, naszej religii” – dodała jedna z uczestniczek.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione