nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022

KAI/g

dodane 12.07.2010 09:28

Miasteczko modlitewne

Młodzi z całej Polski zamieszkają w namiotach obok sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Od 25 lipca do 2 sierpnia odbędzie się tam wakacyjne "Miasteczko Modlitewne". Będą dyskusje, spotkania w grupach, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, czuwania modlitewne. Nie zabraknie też dobrej zabawy przy ognisku i koncertów zaproszonych zespołów.
Na program dnia złożą się m.in. Eucharystia, tematyczne spotkania formacyjne, Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczór z Karoliną. Młodzież będzie też uczestniczyć w Drodze Krzyżowej w Wał - Rudzie, która prowadzi przez las od domu błogosławionej do miejsca jej męczeńskiej śmierci w obronie dziewictwa. Tematyka poszczególnych dni będzie związana z czystością, cierpieniem i modlitwą.
25 lipca w dniu rozpoczęcia Miasteczka Modlitewnego w Zabawie odbędą się obchody rocznicy Akcji III Most, podczas której w czasie II wojny światowej partyzanci przekazali Anglikom niemiecki pocisk V2. Młodzież pozna historię i będzie mogła się spotkać z kombatantami, którzy uczestniczyli w tej akcji.
Natomiast 1 sierpnia w Zabawie odbędą się urodziny Karoliny. Jest to największa i najbardziej znana impreza religijno-kulturalna w parafii, podczas której odbywają się koncerty, przedstawienia, loterie, a parafię w tym czasie odwiedza nawet kilka tysięcy osób. O 14.30 rozpocznie się festyn, a o godz. 18.00 będzie koncert urodzinowy Antoniny Krzysztoń.
Ważnym elementem będzie miasteczko namiotowe, które zostanie zorganizowane na wzór górskich namiotowych baz studenckich. Będzie ono zarządzane przez „kierownika bazy”, u którego każdy uczestnik będzie się musiał zakwaterować i zaakceptować regulamin imprezy.
Organizatorami Miasteczka Modlitewnego jest m.in. parafia w Zabawie.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione