nasze media Najnowszy numer MGN 05/2022

RV/g

dodane 05.07.2010 08:45

Spotkanie papieża z młodzieżą

Młodzież czekał na Ojca Świętego w Sulmonie we Włoszech. W imieniu zebranych dwoje z nich zadało Benedyktowi XVI kilka pytań. Papież nawiązał do nich w swoim wystąpieniu. Podkreślił, że dobry chrześcijanin ma mieć dobrą pamięć i pasję historyka.
– Pamięć historyczna jest takim «dodatkowym biegiem», ponieważ bez pamięci nie ma przyszłości – mówił Ojciec Święty. (...) Człowiek traci też zdolność do zrozumienia siebie, do dostrzegania zagrożeń i do budowania przyszłości. Drodzy młodzi, chciałbym wam powiedzieć, że chrześcijanin ma mieć dobrą pamięć, ma kochać historię i ma ją poznawać”.
Nawiązując do pytania młodych o rozpoznanie życiowego powołania, Benedykt XVI przypomniał, że konieczne jest znalezienia czasu dla Boga i wyciszenie, by wsłuchać się w Tego, który mówi w ciszy. (...) Konieczne jest przyzwyczajenie naszego serca do rozpoznawania Pana i słuchania Go, jako osoby mi bliskiej i kochającej mnie.
Bądźcie pewni, mówił papież, że jeśli ktoś nauczy się rozpoznawać i słuchać tego głosu nie będzie się obawiał niczego. Wie bowiem i przeczuwa, że Bóg jest z nim, że jest przyjacielem, ojcem i bratem. Mówiąc krótko: sekretem powołania jest modlitewna relacja z Bogiem. Drodzy młodzi: znajdujcie zawsze czas dla Boga, by Go słuchać i rozmawiać z Nim”.
(...) Pytaliście mnie, jak można być «w» świecie, ale nie «ze» świata? Odpowiem wam, że właśnie dzięki modlitwie. Wiara i modlitwa nie rozwiązują problemów, ale pozwalają zmierzyć się z nimi, odnalazłszy światło i nowe siły, w sposób godny człowieka, a także spokojniej i skuteczniej” – dodał Benedykt XVI.
Benedykt XVI zachęcił młodych do szacunku dla osób wybierających drogę życia w kapłaństwie albo życiu zakonym.
Na zakończenie mówił młodym o głębokim szacunku dla Kościoła, który dzieli się z nimi największymi dobrami: „Miłujcie wasze wspólnoty chrześcijańskie! Nie bójcie się zaangażować we wspólnotowe doświadczenie wiary! Kochajcie Kościół, który dał wam wiarę i poznanie Chrystusa! Miejcie szacunek dla waszego biskupa, kapłanów, których obecność jest cenna w waszym życiu!”.
Po spotkaniu z młodzieżą Benedykt XVI powrócił śmigłowcem do Watykanu.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione