nasze media Najnowszy numer MGN 02/2022

PAP/p

dodane 10.04.2010 17:43

Msze św. w intencji ofiar katastrofy


W całym kraju odbywają się Msze św. w intencji ofiar katastrofy samolotu w Smoleńsku.

Nuncjusz apostolski w Polsce abp Józef Kowalczyk przewodniczyć będzie dziś wieczorem Mszy św. w intencji ofiar katastrofy. Liturgia będzie sprawowana w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie o godz. 18.00. Zaś o godz. 19.00 metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz odprawi Mszę w Warszawskiej Archikatedrze św. Jana.

O godz. 17.30 w katedrze wawelskiej Mszy św. w intencji ofiar przewodniczy metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

W Katedrze Gnieźnieńskiej Msza w intencji ofiar katastrofy zostanie odprawiona w sobotę o godz. 18. Mszy przewodniczyć będzie bp Wojciech Polak.

W Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach w sobotę o godz. 18 zostanie odprawiona Msza żałobna pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp Damiana Zimonia.

Na Jasnej Górze modlitwa za ofiary katastrofy rozpoczęła się w chwilę po otrzymaniu informacji o katastrofie, przez pół godziny biły klasztorne dzwony. W intencji ofiar odprawiane są kolejne Msze.

W Gdańsku Msze w intencji ofiar tragedii w Smoleńsku odbędą się w sobotę o godz. 21 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie, w niedzielę o godz. 12 w Bazylice Mariackiej. Msze odprawiał będzie Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

Msza św. żałobna za ofiary katastrofy samolotu prezydenckiego odbędzie się o godz. 18 w Kościele Garnizonowym we Wrocławiu. Mszy będzie przewodniczył metropolita wrocławski abp Marian Gołębiewski. Weźmie w niej udział także prymas Polski Henryk Muszyński.

Msza św. w intencji ofiar katastrofy odprawiona zostanie również w płockiej Katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny o godz. 20.30. Nabożeństwu przewodniczył będzie biskup płocki Piotr Libera.

W niedzielę w Archikatedrze Metropolitarnej w Przemyślu o godz. 18 przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp. Józef Michalik odprawi Mszę świętą w intencji ofiar katastrofy.

W Lublinie Msza w intencji ofiar odbędzie się także w niedzielę o godz. 17 w archikatedrze lubelskiej. Mszy w intencji ofiar katastrofy będzie przewodniczył abp Józef Życiński.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione