nasze media Najnowszy numer MGN 05/2021

PAP/p

dodane 09.04.2010 10:16

Finał 20. Olimpiady Teologii Katolickiej


Ponad 150 uczniów szkół ponadgimnazjalnych bierze udział w ogólnopolskim finale 20. Olimpiady Teologii Katolickiej, który rozpoczął się w czwartek w Katowicach. Najlepsi uczestnicy imprezy, która potrwa do soboty, otrzymają indeksy uczelni wyższych.

Olimpiada Teologii Katolickiej, organizowana od 20 lat przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. kard. Stefana Wyszyńskiego Warszawie, to największy tego typu konkurs przedmiotowy w Polsce. Każdy kolejny finał odbywa się w innym mieście.

Co roku na olimpiadzie dominuje inna tematyka. Tegoroczna edycja poświęcona jest katolickiej nauce społecznej, a hasło imprezy brzmi: "Bądźmy świadkami miłości i sprawiedliwości społecznej".

Uczestnicy Olimpiady musieli zapoznać się z literaturą dotyczącą społecznej nauki Kościoła oraz m.in. z encyklikami papieży: Jana Pawła II, Benedykta XVI i Leona XIII. Uczniów obowiązuje również znajomość lektur, które były wymagane na wcześniejszych etapach konkursu, m.in. Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu oraz Katechizmu Kościoła Katolickiego.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione