nasze media Mały Gość 04/2024

PAP/p

dodane 07.04.2010 11:28

Cztery gole Messiego

Piłkarze Barcelony oraz Interu Mediolan awansowali we wtorek do półfinału Ligi Mistrzów. Oba zespoły nie miały większych kłopotów z pokonaniem rywali. Bohaterem wieczoru był Lionel Messi, który w meczu na Camp Nou strzelił Arsenalowi cztery gole.

Trenerzy Barcelony i Arsenalu nie mogli wystawić we wtorek najmocniejszych składów. W zespole gospodarzy zabrakło m.in. kontuzjowanego Zlatana Ibrahimovicia i pauzującego za kartki Carlesa Puyola, natomiast w drużynie "Kanonierów" nie zagrali m.in. Andriej Arszawin, Cesc Fabregas i William Gallas (wszyscy leczą poważne urazy).

Nadzieje londyńczyków trwały zaledwie trzy minuty. Wówczas koncert gry rozpoczął Lionel Messi. Argentyńczyk jeszcze przed przerwą zdążył zdobyć trzy gole, a w 88. minucie ustalił wynik na 4:1. W obecnych rozgrywkach LM bezcenny dla Barcelony zawodnik strzelił już osiem bramek.

Pewni awansu Katalończycy chwilami robili na boisku co chcieli, choć jedna chwila nieuwagi mogła kosztować ich trochę nerwów. W 72. minucie - jeszcze przy stanie 1:3 - Bendtner trafił w słupek.