nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

PAP/p

dodane 12.03.2010 14:40

Największa podróżnicza impreza w Polsce


XII Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów rozpoczęły się w piątek w Gdyni. Odbędzie się także XI finał nagrody Kolosy za 2009 r. Organizatorzy twierdzą, że jest to największa podróżnicza impreza w Polsce i jedna z największych na świecie.

Odbędzie się ok. 80 prelekcji osób, które, jak twierdzi znany speleolog i badacz Maciej Kuczyński, "porzuciły swój dom i bezpieczne życie, aby wyruszyć na szlak odkrywczej przygody, nieprzetartymi ścieżkami, otwierać przed nami nowe światy i wytyczać nowe granice możliwości człowieka".

Każdy dzień poświęcony jest innej tematyce, piątek to Dzień Wody, sobota - Dzień Podróży i Wyczynu, a niedziela to Dzień Gór i Kolosów.

W piątek m.in. o swoich samotnych rejsach dookoła świata opowiedzą Natasza Caban, Joanna Pajkowska i Marta Sziłajtis-Obiegło.

Sobotni Dzień Podróży i Wyczynu ma poprowadzić Jasiek Mela. W programie m.in. relacja z pierwszych etapów dwuletniej sztafety "Afryka Nowaka" oraz z przeprawy Piotra Strzeżysza przez Kirgizję.
W niedzielę będzie mowa o alpejskim maratonie, czyli dwanaście samotnych wejść na czterotysięczniki w ciągu zaledwie miesiąca.

Zostaną wręczone nagrody Kolosy 2009 oraz Nagrody im. Andrzeja Zawady. Jeden z młodych podróżników otrzyma ufundowany przez prezydenta Gdyni grant podróżniczy w wysokości 10 tys. zł na zrealizowanie swojej wymarzonej wyprawy.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione