nasze media Najnowszy numer MGN 02/2023

wiara.pl/p

dodane 25.02.2010 15:38

Redaktor naczelna „Małego Gościa” odznaczona przez Papieża


Gabriela Szulik, redaktor naczelny „Małego Gościa” oraz Andrzej Grajewski, redaktor „Gościa Niedzielnego” zostali odznaczeni orderami „Pro Ecclesia et Pontifice”. To jedno z najwyższych odznaczeń, jakie w Kościele katolickim może otrzymać osoba świecka za zasługi na rzecz Kościoła i papiestwa. Przyznaje je Papież na wniosek biskupa diecezjalnego. Medal wręczył redaktorom arcybiskup Damian Zimoń.

„Wasza praca jest na wagę złota. W naszym kraju jest wiele mediów, które nie zawsze nas chwalą i czasem dialog ze światem jest dzisiaj trudny, ale macie przecież opiekę Ducha Świętego, śląskich patronów i ja się także często za was modlę” – zapewniał redakcję arcybiskup.

Gabriela Szulik przez 16 lat pracowała jako katechetka w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rybniku Niedobczycach. W roku 1996 rozpoczęła współpracę z „Małym Gościem”. W 2003 roku dekretem ks. Arcybiskupa Damiana Zimonia została redaktorem naczelnym „Małego Gościa Niedzielnego”.

Andrzej Grajewski od trzydziestu lat pracuje w „Gościu Niedzielnym”. Współtworzył to czasopismo wspólnie z ks. Stanisławem Tkoczem, a teraz z księdzem Markiem Gancarczykiem.

Medal Pro Ecclesia et Pontifice (po łacinie „za Kościół i Papieża”) został ustanowiony przez papieża Leona XIII w 1888 roku. Przyznaje go Papież na wniosek biskupa diecezjalnego w dowód uznania dla postawy moralnej i zaangażowania w pracę na rzecz dobra wspólnego.
« 1 »