nasze media Mały Gość 06/2024

KAI/p

dodane 19.02.2010 09:38

Księża i klerycy na boisku


W sobotę 20 lutego w Watykanie rozpocznie się czwarta już edycja mistrzostw księży i kleryków w piłce nożnej „Clericus Cup." Weźmie w nich udział 16 drużyn, w których zagra ok. 400 księży i seminarzystów.
Spotkania będą rozgrywane na kościelnych terenach sportowych „Oratorio San Pietro” w bezpośrednim sąsiedztwie Watykanu. Mecz finałowy odbędzie się w maju na rzymskim Stadionie Olimpijskim. Faworytem tegorocznych rozgrywek jest po raz kolejny neokatechumenalne seminarium duchowne „Redemptoris Mater”, które mistrzostwo wywalczyło w latach 2007 i 2009.

O puchar księży walczyć będą duchowni z różnych krajów, nawet tak egzotycznych jak Suazi czy Papua Nowa Gwinea. Najmłodszy zawodnik liczy 19 lat, najstarszy – 57 lat. W „Clericus Cup” mogą uczestniczyć kapłani z uniwersytetów katolickich, międzynarodowych kolegiów księży i seminariów duchownych z regionu Rzymu.

Zasady gry są nieco łagodniejsze od obowiązujących w futbolu. Każdy mecz trwa dwa razy po 30 minut. Obok kartek czerwonej i żółtej w meczach księży wprowadzono też kartkę niebieską za średnie wykroczenia na boisku. Po jej otrzymaniu gracz musi spędzić pięć minut na ławce rezerwowych.

« 1 »