nasze media Najnowszy numer MGN 04/2019

PAP/p

dodane 15.01.2010 10:48

Polscy ratownicy wyruszają na Haiti


Na wojskowym lotnisku Okęcie trwają w piątek od rana ostatnie przygotowania przed wylotem polskich ratowników na Haiti. W rejon trzęsienia ziemi poleci 63 strażaków z grupy poszukiwawczo-ratowniczej z 12 psami wyspecjalizowanymi w poszukiwaniu żywych osób pod gruzami. Na pokładzie rządowego TU-154 zabiorą 4 tony sprzętu.

Lot na Haiti potrwa około 16 godzin. Ratownicy zaczną poszukiwania ludzi zaraz po przybyciu na miejsce. Szczegółowe zadania dla grupy strażaków z Polski określone zostaną na miejscu katastrofy przez przedstawicieli tamtejszych władz, a sposób prowadzenia działań określi polski dowódca akcji.

Grupa strażaków z Nowego Sącza, Warszawy, Gdańska, Łodzi i Poznania wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt ratowniczy do poszukiwania i uwalniania osób uwięzionych pod gruzami. Są to geofony, kamery wziernikowe, kamery termowizyjne oraz sprzęt mechaniczny i hydrauliczny do odgruzowywania ofiar.

Na skutek trzęsienia ziemi, które we wtorek nawiedziło Haiti, ucierpiało około dwóch milionów dzieci i dorastającej młodzieży. Dzieci są w szoku i w niebezpieczeństwie. Potrzebują szybkiej pomocy i opieki.

« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 3
  Alex
 • 4
  Anonymous
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 03.03.2019
  łączna liczba komentarzy: 27