nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

PAP/p

dodane 21.12.2009 09:43

Choinka pod oknem papieskim


Kilkunastometrowa choinka, nawiązująca do tradycji drzewek bożonarodzeniowych ustawianych co roku w Watykanie dla Jana Pawła II, stanęła w niedzielę pod Oknem Papieskim Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Uroczystego zapalenia lampek na choince, na skwerze przy Franciszkańskiej 3, dokonał metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz w asyście kilkuset przedszkolaków, św. Mikołaja oraz tłumu turystów i opiekunów dzieci.

Drzewko, ustawione pod oknem papieskim, przywieźli w tym roku górale z gminy Mszana Dolna. Był to już trzecia „Choinka Pod Oknem Papieskim”.

Dzieci wysłuchały fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, odczytanego przez niewidomego Karola z Nowej Huty, ucznia VI klasy ośrodka szkolno-wychowawczego dla dzieci niewidomych. Podczas uroczystości dwa urządzenia do pisania alfabetem Braille'a przekazali na potrzeby ośrodka kardynał i krakowski poseł Ireneusz Raś (PO).

Kardynał Dziwisz rozmawiał z dziećmi, namawiał, by podskakiwały, aby się rozgrzać na 12-stopniowym mrozie. "Jak już zaświeci się to drzewko, to powiedzcie wszystkim, że w Archidiecezji Krakowskiej jest już Boże Narodzenie" - mówił kardynał i prosił, by dzieci pozdrowiły wszystkie dzieci z Małopolski, z całej Polski, z Włoch i na całym świecie. "Szczęśliwych Świąt!", "Buon Natale!", "Merry Christmas!" - krzyczały dzieci.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione