nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

KAI/p

dodane 07.12.2009 16:36

Bajkowy Korowód św. Mikołaja


„Bajkowy Korowód św. Mikołaja” przeszedł 6 grudnia przez Leśną na Żywiecczyźnie. Organizowana od 13 lat przez tutejszą parafię plenerowa impreza ma przypominać o prawdziwym pochodzeniu i znaczeniu św. Mikołaja.
Ks. Piotr Sadkiewicz, proboszcz leśniańskiej parafii, podkreśla, że do tutejszych dzieci kolejny raz przyszedł prawdziwy Święty, a nie „cocacolowy krasnal”.
„Św. Mikołaj ze swoim dworem niebieskim nie przyjechał w saniach, lecz przyszedł w tym roku na nogach, mamy bowiem nie tylko kryzys pogodowy, ale i ekonomiczny” – mówi żartem znany z wielu charytatywnych przedsięwzięć kapłan.

Tłumy dzieci i dorosłych powitały św. Mikołaja na boisku sportowym. Tu przy ogromnym ognisku najmłodsi poznawali życiorys biskupa z Miry i wspólnie bawili się. Następnie, barwny korowód bajkowy ze św. Mikołajem w bryczce przeszedł pod kościół, gdzie odbył się pokaz ogni sztucznych.
Po wspólnej zabawie dzieci poszły do domów, gdzie oczekiwały na przyjście św. Mikołaja z Aniołkiem i Diabełkiem. Do domów udało się aż szesnastu św. Mikołajów, którzy zawitali też do dzieci z biedniejszych rodzin.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione