nasze media Najnowszy numer MGN 12/2022

KAI/p

dodane 16.11.2009 11:22

Biskup na hokejowej bramce


Biskup pomocniczy archidiecezji Chicago Thomas Paprocki ponownie pojawił się na lodzie w łyżwach i pełnym rynsztunku bramkarza hokejowego. 57-letni hierarcha, znany jako „święty bramkarz”, ma także na swoim koncie sukcesy w biegach maratońskich. Duchowny z licencją adwokata przyznał w rozmowie katolicką agencją CNA, że obecnie pisze książkę o związkach między wiarą i sportem.

„Moja wiara dodaje mi sił, by biegać w maratonach, a bieganie uczy mnie wytrwałości, co pomaga mi z kolei sprostać wyzwaniom w życiu. Kiedy mam zły dzień i puszczam wiele bramek, nie wolno mi się załamywać i tracić nadziei. To samo obowiązuje w życiu, kiedy przychodzą trudne chwile i nic się nie układa” – wyjaśnia biskup.

Kilka dni temu biskup miał okazję trenować wspólnie z hokejową drużyną Green Knights z college’u św. Norberta. Duchowny przyznaje, że najwięcej radości sprawiła mu ta cześć treningu, kiedy dochodziło do pojedynków jeden na jeden.

Przodkowie biskupa przybyli z Polski do USA pod koniec XIX wieku. Jeszcze jako uczeń szkoły podstawowej przy parafii pw. św. Kazimierza w Chicago Paprocki grywał namiętnie w hokeja. Na co dzień kibicuje Chicago Blackhawks. Miał także okazję trenować z tą utytułowaną drużyną hokejową.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione