nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

KAI/p

dodane 05.10.2009 14:36

Trwa Tydzień Miłosierdzia

Od 4 do 10 października w całej Polsce obchodzimy 65. Tydzień Miłosierdzia. Hasło Tygodnia to „Otoczmy troską życie”.

Celem 65. Tygodnia Miłosierdzia - w myśl słów „Otoczmy troską życie” - będzie zwrócenie uwagi na konieczność obrony życia ludzkiego, a także ukazanie piękna życia traktowanego jako dar Boży.

Każdego dnia organizatorzy 65. Tygodnia Miłosierdzia zapraszają na wspólną modlitwę i refleksję w kościołach parafialnych różne grupy osób.

Tematem poniedziałkowej refleksji będzie problem choroby, starości i umierania. Wolontariusze pomagający chorym i starszym, pracownicy służby zdrowia oraz duszpasterze chorych będą zastanawiać się nad tym, w jaki sposób być blisko tych, którzy cierpią, by przełamać poczucie osamotnienia i bezradności wobec cierpienia fizycznego i duchowego.

Wtorek będzie dniem modlitwy za ofiary wypadków drogowych oraz za kierowców i pieszych. Modlitwą chcemy otoczyć policjantów i strażaków, przedstawicieli straży miejskiej i ratowników medycznych. Organizatorzy Tygodnia pragną uwrażliwić wszystkich na konieczność poszanowania przepisów drogowych oraz kulturalnego zachowania kierowców. Chcą również zwrócić uwagę na problem nietrzeźwości oraz – coraz częstsze niebezpieczne zjawisko – prowadzenia pojazdów pod wpływem narkotyków.

W środę tematem wiodącym będzie moralny i duchowy wymiar życia człowieka. Chodzi o zwrócenie uwagi na to, że życie ma charakter nadprzyrodzony. Winno być przeżywane w perspektywie wieczności.

Na spotkania czwartkowe zaproszeni są szczególnie narzeczeni i małżonkowie. Jest to dzień dziękczynienia za powołanie do życia małżeńskiego, za miłość w rodzinie.
Piątek będzie dniem przeproszenia za grzechy przeciwko życiu oraz zwrócenia uwagi na sytuację dzieci w rodzinach. Stąd też do udziału we Mszy św. i spotkaniach organizowanych w tym dniu zaproszeni są rodzice, dziadkowie i dzieci.

W ostatnim dniu Tygodnia Miłosierdzia, w sobotę 10 października w centrum uwagi znajdą się ludzie młodzi: gimnazjaliści i starsza młodzież. Będzie to dzień modlitwy o wolność od nałogów, czystość serca i miłość do życia w pełnym wymiarze.

« 1 »