nasze media MGN 10/2020

KAI/p

dodane 01.10.2009 15:42

Coraz bliżej do Spotkania Młodych w Poznaniu


W parafiach archidiecezji poznańskiej trwają ostatnie przygotowania do 32. Europejskiego Spotkania Młodych. Odbędzie się ono w Poznaniu od 29 grudnia 2009 do 2 stycznia 2010 roku.

Przyjedzie na nie nawet 30 tys. młodzieży z całej Europy, by w modlitwie, śpiewie i ciszy dzielić swoją wiarą i przyjaźnią – wyjaśniali bracia Marek i David ze Wspólnoty Ekumenicznej Taizé na konferencji prasowej w sekretariacie Episkopatu Polski w Warszawie.
Stolica Wielkopolski będzie po Wrocławiu i Warszawie trzecim polskim miastem, gdzie odbędzie się modlitewne czuwanie z udziałem braci z Taizé.

Centralnym miejscem spotkania będą tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich. 29 grudnia, po przyjeździe do parafii i zakwaterowaniu u poznańskich rodzin, młodzi wezmą udział we wspólnej wieczornej modlitwie i kolacji w halach MTP.

W środę i czwartek 30-31 grudnia młodzież spotka się z osobami zaangażowanymi w życie parafii. Po południu w małych grupach odbędzie szereg spotkań tematycznych, poświęconych zagadnieniom społecznym i życiu wewnętrznemu. Ok. godz. 23.00 w czwartek nastąpi wspólna modlitwa o pokój w parafiach goszczących młodzież, a po niej „Święto narodów” – sylwestrowy program artystyczny z tańcem i śpiewami.

O pokój na świecie młodzi będą się modlić także w pierwszy dzień nowego roku. Codziennie będą też poznawać życie rodzin, u których zamieszkają. W sobotę 2 stycznia, po porannej modlitwie w parafiach, wyruszą z powrotem do swoich krajów.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione