nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

PAP/p

dodane 17.09.2009 10:47

18 września sprzątamy świat


W trzeci weekend września Fundacja Nasza Ziemia i Fundacja „Sprzątanie świata – Polska” zapraszają do udziału w 16. edycji akcji „Sprzątanie świata” - poinformowali w środę dziennikarzy organizatorzy. W tym roku w Polsce szczególną opieką objęte będą lasy, w których wciąż jest bardzo dużo dzikich wysypisk.

Jak co roku do Fundacji napłynęło kilkadziesiąt zapowiedzi działań - od akcji sprzątania całego powiatu (w powiecie jarosławskim) po małe inicjatywy przedszkoli, szkół, drużyn harcerskich i osób prywatnych.

18 września delegacje wałbrzyskich szkół spotkają się na Białym Kamieniu, na terenie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, aby posprzątać miasto - najlepsze mogą zdobyć Puchar Przewodni Prezydenta Wałbrzycha. Dzień później Gdynia i Gdańsk zorganizują dla dzieci z trójmiejskich szkół konkurs oczyszczania plaży. W tym czasie oczyszczaniem dna Bałtyku zajmą się nurkowie z Naukowego Koła Badań Podwodnych „SeaQuest”. Akcja jest częścią międzynarodowego projektu Fundacji Project Aware, w ramach której nurkowie z całego świata raz w roku wspólnie uczestniczą w oczyszczaniu lokalnego środowiska.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione