nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022

PAP/p

dodane 31.08.2009 10:12

Bliźniaki z całej Polski przyjechały do Czarnkowa


Ok. 140 par bliźniaków przyjechało w niedzielę do Czarnkowa (Wielkopolskie) na odbywający się po raz jedenasty Dzień Spieczonego Bliźniaka. W trakcie imprezy wybierane są m.in. najbardziej podobne bliźniaki, organizowany jest też konkurs wiedzy „Co dwie głowy, to nie jedna” i konkurs bliźniaczej mody.

Nazwa imprezy - Dzień Spieczonego Bliźniaka - wzięła się stąd, że do Czarnkowa przyjeżdżają opalone, czyli spieczone letnim słońcem bliźniaki.

W tym roku po raz pierwszy bliźniaki pomaszerowały w paradzie na dworzec kolejowy w Czarnkowie, skąd wyruszyły pociągiem z parowozem Grodziskiej Kolei Drezynowej przez całą Szwajcarię Czarnkowską.

W tym roku najmłodsza zgłoszona na imprezę para ma kilka miesięcy, najstarszą parą są 85-letnie siostry. Spotkanie bliźniaków ma rangę międzynarodową: do Czarnkowa przyjechali m.in. dwaj kilkuletni chłopcy z Francji, w poprzednich latach na imprezę przyjeżdżali m.in. uczestnicy z Niemiec.

Dzień Spieczonego Bliźniaka rozpoczęła Msza święta odprawiona w intencji bliźniaków i ich rodzin. Po przejeździe pociągiem bliźniaki staną do wspólnej, pamiątkowej fotografii. Po zabawie w miejskim amfiteatrze zasiądą do ogniska i pieczonych ziemniaków.« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione