nasze media Najnowszy numer MGN 06/2022

KAI/p

dodane 07.08.2009 10:02

Powstaje film o Drodze św. Jakuba


W przyszłym roku już po raz 119. Santiago de Compostela będzie obchodziło Rok Jakubowy. Z tej okazji hiszpańską Drogą św. Jakuba zainteresowało się również Hollywood.

Już jesienią w Galicji na północy Hiszpanii rozpoczną się zdjęcia do filmu „The Way”. Odtwórcą głównej roli w filmie będzie hollywoodzki gwiazdor Martin Sheen, znany polskim widzom z „Czasu apokalipsy”, zaś całość wyreżyseruje jego syn Emilio Estevez.
Film opowiada „cudowną historię” - powiedział dziennikarzom Sheen podczas wizyty w Santiago de Compostela. Ujawnił że będzie to opowieść o Amerykaninie, który jedzie do Hiszpanii po urnę z prochami zmarłego tam syna. W tych okolicznościach odkrywa Drogę św. Jakuba i jej wartości duchowe.

Istniejąca od ponad 1000 lat Droga św. Jakuba - po hiszpańsku Camino de Santiago - w Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii jest jednym z najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych, obok tras do Rzymu i Jerozolimy. Tradycja mówi, że ciało apostoła św. Jakuba (Większego) przewieziono łodzią do północnej Hiszpanii i pochowano w miejscu, w którym dziś leży miasto Santiago de Compostela. Do tego miejsca prowadzi wiele pątniczych szlaków, każdy oznaczony „muszlą św. Jakuba”.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione