nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

PAP

dodane 06.07.2009 11:30

Święto Dzieci Gór


Pół tysiąca dzieci zamieszkałych na obszarach górskich różnych stron świata będzie uczestniczyć w tegorocznym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór w Nowym Sączu (woj. małopolskie). Impreza potrwa od 19 do 26 lipca.

Idea festiwalu zakłada, że każdemu z sześciu polskich dziecięcych zespołów folklorystycznych zaproszonych na festiwal, przyporządkowywana jest folklorystyczna grupa dziecięca z zagranicy, tworząc tzw. pary kamrackie.

Tegoroczne pary tworzyć będą zagraniczne zespoły z Bośni i Hercegowiny, Kenii, Słowenii, Argentyny, Rumunii i Indonezji oraz polskie grupy reprezentujące regiony: lachowski, podhalański, babiogórski, żywiecki i pogórzański.

Przez cały czas trwania festiwalu dzieci wspólnie mieszkają, zwiedzają, bawią się, występują. Dzięki temu nawiązują się przyjaźnie, a dzieci uczą się tolerancji dla odmienności kulturowych i religijnych.

W ciągu ośmiu dni dziecięce zespoły będą występować z koncertami plenerowymi w Nowym Sączu oraz w: Krynicy, Krakowie, Brzesku, Muszynie, Piwnicznej i Szczawnicy.
« 1 »