nasze media Najnowszy numer MGN 07/2022

KAI/p

dodane 02.07.2009 10:44

Karolina Kózkówna w diecezji płockiej


Relikwie bł. Karoliny Kózkówny, patronki Ruchu Czystych Serc i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przywędrowały do diecezji płockiej z Zabawy, koło Tarnowa. Relikwiarzowi w kształcie kwiatu, zawierającemu część doczesnych szczątek błogosławionej, towarzyszy świeca i modlitewnik.

Wierni diecezji płockiej po raz pierwszy uczcili relikwie błogosławionej podczas Festiwalu Młodych w Pułtusku. Będą one towarzyszyć ważnym wydarzeniom: w sierpniu XXVIII Pieszej Pielgrzymce Płockiej na Jasną Górę (dzień 10 sierpnia będzie w całości poświęcony bł. Karolinie), we wrześniu Turniejowi Piłki Siatkowej o Puchar Biskupa Płockiego i Diecezjalnej Pielgrzymce Dzieci i Młodzieży do Rostkowa, w listopadzie spotkaniu młodzieży w Ciechanowie z ks. Piotrem Pawlukiewiczem i liturgicznemu wspomnieniu bł. Karoliny Kózkówny.
W międzyczasie relikwie będą peregrynować po wspólnotach zakonnych, szpitalach, domach dziecka, zakładach karnych. Od pierwszej niedzieli Adwentu peregrynacja będzie kontynuowana w parafiach diecezji płockiej, szczególnie w tych, w których działają ruchy i stowarzyszenia młodzieży.

Przy okazji tej peregrynacji rozprowadzany będzie także „Pierścień bł. Karoliny”, który dla jej czcicieli może się stać zewnętrznym znakiem zawierzenia swojego życia wstawiennictwu błogosławionej.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione