nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

KAI/p

dodane 30.06.2009 09:41

Festiwal Młodych w Pułtusku


Czterodniowy Festiwal Młodych w Pułtusku odbywał się pod hasłem „Złożyliśmy nadzieję w Bogu żywym” (1 Tm 4,10). Był kontynuacją ubiegłorocznego „Sydney Mazowsza” w Płońsku. Uczestnicząca w nim młodzież miała okazję spędzić czas na modlitwie, ale także kształcąc swoje umiejętności. Wzięło w nim udział ok. 800 osób z diecezji płockiej.

„Jeśli się boisz Boga, to tak naprawdę myślisz o jego karykaturze, jakiejś masce, którą ludzie mu przykleili” - mówił 28 czerwca bp Piotr Libera podczas Mszy św. kończącej Festiwal Młodych.

Bp Libera przypomniał w homilii, że kontakt z Bogiem utrudnia często młodym ludziom lęk przed Nim. Ordynariusz płocki tłumaczył, że „oprócz braku wiary kontakt z Jezusem utrudniają nam często błędne obrazy Boga, które sami sobie stworzyliśmy”. Przekonywał, że młody człowiek nigdy nie powinien bać się Boga.

W czasie festiwalu młodzi uczestniczyli w warsztatach z różnych dziedzin, m.in. muzycznych, dziennikarskich, rycerskich, kreatywnego myślenia. Owoce swojej pracy zaprezentowali w ostatnim dniu imprezy podczas gali. W programie festiwalu znalazł się także m.in. koncert zespołu Indios Bravos i diecezjalny Sacrosong, z udziałem kilkudziesięciu scholi i zespołów muzycznych z diecezji płockiej.

Ważnym wydarzeniem festiwalu było powitanie relikwii bł. Karoliny Kózkówny, patronki młodzieży, które od Pułtuska rozpoczęły swoją peregrynację po terenie diecezji płockiej. Uczestnicy spotkania w Pułtusku mieli także niepowtarzalną okazję zobaczenia i adoracji Krzyża Światowych Dni Młodzieży i towarzyszącej mu Ikony Matki Bożej. Po festiwalu słynny Krzyż odjechał do Płocka, do parafii pw. Krzyża Świętego.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione