nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

KAI/p

dodane 26.06.2009 10:45

Start koloni letnich Caritas


W całym kraju rozpoczęły się organizowane przez Caritas Polska kolonie letnie. W ubiegłym roku skorzystało z nich prawie 100 tys. dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

Niecałe 50 tys. dzieci wyjechało bezpośrednio na turnusy organizowane przez biura Diecezjalnych Caritas w Polsce. Prawie drugie tyle skorzystało z wyjazdów organizowanych przez Parafialne Zespoły Caritas i inne organizacje parafialne. W Wakacyjnej Akcji Caritas uczestniczą także polskie dzieci ze Wschodu, głownie z Białorusi, Ukrainy, Litwy, Rosji, Łotwy i Mołdawii. Łączna liczba uczestników ze Wschodu to ponad 4,5 tys. najmłodszych.
Caritas zapowiada, że w tym roku liczba dzieci, które skorzystają z oferty kolonijnej, będzie niestety mniejsza.

Kolonie odbywają się w wielu ciekawych miejscach Polski: Tatrach, Beskidach, Karkonoszach, Sudetach, Mazurach, na wybrzeżu bałtyckim, nad licznymi jeziorami, rzekami i w wielu innych miejscowościach wypoczynkowych. Dzieci będą miały okazję wspinać się na najwyższe szczyty, żeglować, korzystać z kąpieli wodnych i słonecznych. Nie będą się też nudziły, gdy będzie padać deszcz, gdyż przewidziane są także zajęcia świetlicowe.

Nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży czuwa wykwalifikowana kadra - prawie 10 tys. wolontariuszy, m.in. pedagogów, psychologów, pielęgniarek, lekarzy, animatorów muzycznych, sportowych i innych zajęć ogólnorozwojowych.
W czasie wyjazdów dzieci uczą się jak budować pozytywne relacje, nawiązują nowe znajomości, a czasem przyjaźni. Uczą się też jak pokojowo rozwiązywać konflikty, współpracować w grupie.

W wakacjach z Caritas biorą udział dzieci, których rodziców nie stać na pełnopłatny wyjazd na kolonie. Dla tych, którzy nie mogą wyjechać na kolonie Caritas diecezjalne przygotowały akcję „Lato w mieście, lato na wsi”.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione