nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

kai/p

dodane 22.06.2009 10:10

Młodzież uczciła św. Brunona


Minęło 1000 lat od śmierci św. Brunona z Kwerfurtu. W sobotę w Giżycku odbyła się z tej okazji uroczystość. Kardynał Józef Glemp w Giżycku spotkał się z młodzieżą, którą ze wzgórza św. Brunona posłał do ewangelizacji rówieśników. Według organizatorów w wieczornym spotkaniu wzięło udział 9 tys. młodych z kraju i zagranicy.

Prymas Polski podkreślił, że spotkania, które gromadzą młodzież, takie jak Światowe Dni Młodzieży, Taize czy Lednicą zawierają przesłanie, aby ich uczestnicy nieśli światu radość i prawdę. Zachęcał do odwagi w ewangelizacji, za przykładem św. św. Brunona, który – jak się wyraził - miał odwagę, aby dotrzeć aż na te ziemie.

Młodzież wręczyła biskupom, przybyłym na wzgórze św. Brunona róże ze słowami: „jestem młodym chrześcijaninem, dziękujemy za przybycie”. Oprawę muzyczną zapewnił zespół „Siewcy Lednicy”.

Na zakończenie modlitewnego skupienia zostały poświęcone krzyżyki milenijne. Obecni na spotkaniu biskupi rozdali je młodzieży z posłaniem, aby nieśli ten znak Chrystusa do swoich domów, środowisk i żyli z Chrystusem.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione