nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

kai/p

dodane 17.06.2009 09:29

Uczniowie z kamieniami na Jasnej Górze


Około 2 tys. uczniów z placówek zrzeszonych w Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkół Katolickich uczestniczyło na Jasnej Górze w dorocznej pielgrzymce. Spotkanie przebiegało pod hasłem: „Jesteśmy piękni, pięknem Twoim Panie. Rozwój moralny, drogą do piękna duchowego”. 11. pielgrzymka była okazją do podziękowania za kończący się rok szkolny.

Mszy św. przewodniczył abp Stanisław Nowak. Metropolita częstochowski w homilii zwrócił się do młodych z prośbą, aby również na czas wakacji zawierzyli siebie Matce Bożej. Każdy z uczniów był zaproszony do tego, aby w dzień wyjazdu na pielgrzymkę zabrać ze sobą kamień, który symbolizuje ciężar grzechu osobistego. Na zakończenie spotkania przed pomnikiem Jana Pawła II, jako symbol wkroczenia w nowe życie, każdy z uczestników pielgrzymki otrzymał gipsowy krzyżyk, jak podkreślali organizatorzy, „symbol miłości i przebaczenia Chrystusa, Jego obecności w każdym czasie, w czasie wakacji, nowego roku szkolnego”.

Pielgrzymkę zakończyła Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa o rychłe wyniesienie na ołtarze papieża Jana Pawła II przed pomnikiem na wałach jasnogórskich.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione