nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

Kai/p

dodane 11.06.2009 11:53

Polscy księża - Gwardia Szwajcarska 2:0


Wynikiem 2:0 dla polskich księży zakończył się mecz pomiędzy reprezentacją polskich księży – tegorocznych mistrzów Europy, a reprezentacją watykańskiej Gwardii Szwajcarskiej, rozegrany w niedzielę na Stadionie Korony Kielce.

Mecz, który obejrzało 8 tys. kibiców rozegrano na zakończenie pierwszego dniu Międzynarodowego Kongresu Młodych w Kielcach.

Zawody rozpoczęło się od symbolicznego kopnięcia piłki przez bp. Domenico Sigalini z włoskiej diecezji Palestrina, gościa kongresu.

Obie bramki strzelił grający z „10” na koszulce napastnik ks. Tomasz Winogrodzki z diecezji zamojsko–lubaczowskiej. Pierwsza bramka padła już trzeciej minucie meczu, druga w 52. Strzelec obydwu bramek został także ukarany żółtą kartką.

„To było dobre, utrzymane na niezłym piłkarskim poziomie widowisko, choć dwóch księży z naszego składu obowiązki kapłańskie zatrzymały w parafiach” – ocenia mecz Jarosław Kuzaj, trener księży piłkarzy.
W meczu z Gwardią Szwajcarską zagrali piłkarze z kilku diecezji: kieleckiej, sosnowieckiej, sandomierskiej, tarnowskiej, radomskiej, zamojsko – lubaczowskiej, lubelskiej, siedleckiej.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione