nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

Radio Watykańskie/p

dodane 11.06.2009 11:52

Charytatywne wakacje we Francji


We Francji rozpoczyna się wakacyjna akcja charytatywna. Jej celem jest pomoc osobom, dla których letnie miesiące są czasem szczególnie trudnym.

Od pięciu lat Towarzystwo św. Wincentego a Paulo organizuje wakacyjną akcję charytatywną. Jej bezpośrednią przyczyną były tragiczne w skutkach wakacyjne upały, które w 2003 r. spowodowały w całej Europie śmierć kilku tysięcy osób, zwłaszcza starszych i mieszkających samotnie. Od tego czasu Towarzystwo św. Wincentego przypomina każdego roku o tym, że chrześcijańskie przykazanie miłości bliźniego obowiązuje także – a może zwłaszcza – w czasie wakacji. „Samotność staje się wtedy jeszcze bardziej uciążliwa – zauważa Bruno Dadelet, przewodniczący Towarzystwa. – Ludzie ubodzy, chorzy lub w podeszłym wieku nie wyjeżdżają na wakacje, dlatego potrzebują naszej pomocy zwłaszcza w tym czasie”.

Wolontariusze Towarzystwa św. Wincentego odwiedzają podczas wakacji prawie 200 tys. osób, lecz potrzebujących jest o wiele więcej. Na plakatach pojawiających się dzisiaj na terenie całej Francji sens tej wakacyjnej akcji charytatywnej wyrażono słowami: „Przynosić dzisiaj nadzieję”.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione