nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

kai/p

dodane 05.06.2009 09:44

Ojciec Święty apeluje o znalezienie czasu dla Boga


3 czerwca Benedykt XVI przypomniał postać żyjącego w okresie wczesnego średniowiecza św. Rabana Maura. Zaznaczył, że ten najbardziej wpływowy pisarz i nauczyciel czasów karolińskich wskazuje na znaczenie czasu poświęconego Bogu oraz medytacji chrześcijańskiej.

Przypomniał 30 rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Pozdrowił też polską młodzież. Na placu św. Piotra zgromadziło się ok. 17 tys. pielgrzymów.

W katechezie Benedykt XVI podkreślił, że zasługą urodzonego w Moguncji około roku 780 Rabana Maura było przekazanie kolejnym pokoleniom skarbów wiedzy antycznej oraz myśli Ojców Kościoła. Jako młody człowiek wstąpił do klasztoru benedyktyńskiego, gdzie „natychmiast nawiązał bardzo ścisłą więź ze Słowem Bożym”.

Ojciec Święty zachęcił uczestników audiencji, by byli wrażliwi na Bożą obecność i starali się znaleźć czas na medytację. „Gdy pracujemy, w intensywnym rytmie, czy w okresie wakacji powinniśmy zarezerwować w naszym życiu czas dla Boga, otworzyć się na Boga, znaleźć czas na myśl, medytację czy chwilę modlitwy. Nie powinniśmy zapominać, że niedziela jest Dniem Pańskim, że liturgia jest okazją do dostrzeżenia w pięknie naszych kościołów piękna Boga, aby pozwolić wejść mu w nasze życie. Tylko w ten sposób nasze życie staje się wielkie, staje się życiem autentycznym” – powiedział Benedykt XVI.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione