nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

kai/p

dodane 04.06.2009 11:39

Kielce: Kursy dla młodzieży


Proboszczowie z inicjatywy Kurii w Kielcach i Ochotniczych Hufców Pracy pośredniczą w dotarciu z ofertą edukacyjną do młodzieży mającej problemy szkolne.
Proboszczowie będą nagłaśniali nabór na kursy dokształcające łączone z pracą w różnych zawodach oraz z zajęciami uzupełniającymi.

Projekt organizuje i nadzoruje Ochotniczy Hufiec Pracy 13 w Kielcach. Jest on skierowany do młodzieży powyżej 15. roku życia, ale jeszcze niepełnoletniej, która jest zainteresowana nauką w gimnazjum z klasami przysposabiającymi do pracy lub chce uczyć się w szkole zawodowej.

Młodzież ma szansę zdobycia wykształcenia w zawodach stolarza, technologa robót wykończeniowych, murarza, kucharza małej gastronomii, piekarza czy mechanika pojazdów samochodowych.

Za pracę wszyscy uczestnicy hufca otrzymują miesięczne wynagrodzenie. Ponadto mają możliwość bezpłatnego uczestniczenia w zajęciach profilaktycznych, socjoterapeutycznych, konkursach, zawodach itp. Całość projektu nadzoruje wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Są także do dyspozycji miejsca w internacie. Za pobyt i wyżywienie młodzież nie ponosi żadnych opłat.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione