nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

kai/p

dodane 01.06.2009 10:49

Zjazd młodzieży we Lwowie


Pod hasłem „Wierzę w świętych obcowanie” odbył się 30 maja we Lwowie VIII archidiecezjalny zjazd młodzieży.

Po raz pierwszy wielka procesja młodych katolików z ziemi lwowskiej, tarnopolskiej, iwano-frankowskiej i z Bukowiny przeszła ulicami miasta od kościoła Matki Bożej Gromnicznej i kurii metropolitalnej do lwowskiej katedry, gdzie odbyło się przedstawienie grup parafialnych oraz wspólna modlitwa.

Odczytano list abp. Mieczysława Mokrzyckiego, który podkreślił, że „droga ku świętości zaczyna się już w momencie chrztu świętego. Przez ten sakrament zostajemy przecież włączeni w tajemnicę śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, wprowadzeni na drogę ku świętości.

Arcybiskup Mokrzycki wezwał młodzież, by szła za Chrystusem ze świadomością, że towarzyszą jej w tej drodze święci patronowie.

Mszy św. przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej Leon Mały, który wygłosił homilię w trzech językach: po polsku, po ukraińsku i po rosyjsku. Uczestnicy VIII archidiecezjalnego zjazdu młodzieży modlili się również w tych językach ojczystych oraz po łacinie. Po zakończeniu liturgii w pałacu kultury im. Pietruszewicza odbył się koncert zespołów i grup muzycznych młodzieży archidiecezji lwowskiej.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione