nasze media Najnowszy numer MGN 07/2021

kai/p

dodane 01.06.2009 10:47

Córka prezydenta może być wkrótce beatyfikowana


Żyjąca na przełomie XIX i XX wieku siostra Teresa od Krzyża Candamo z Peru być może zostanie niebawem ogłoszona błogosławioną.

Była ona córką prezydenta tego kraju Manuela Candamo w latach 1903-04. Jeśli zostanie wyniesiona na ołtarze, będzie trzecią świętą urodzoną w Peru.

Ojciec Święty Benedykt XVI podpisał 3 kwietnia dekret Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych o uznaniu cudu i heroiczności cnót 11 kandydatów na ołtarze, w tym s. Teresy od Krzyża. Obecnie od papieża zależy wyznaczenie daty i miejsca beatyfikacji.

Sługa Boża Teresa Candamo urodziła się 19 sierpnia 1875 w Limie jako jedno z sześciorga dzieci Manuela Candamo i Teresy Álvarez Calderón. Rodzina była zamożna, miała kontakty ze światem polityki, a przy tym głęboko religijna i pełna cnót. Siostra Teresa od najmłodszych lat miała żywe usposobienie, będąc jednocześnie osobą bardzo wrażliwą i współczującą potrzebującym. Pasjonowała się muzyką, malarstwem i literaturą, wykazując duże zdolności w tym zakresie, lubiła też spotkania w gronie przyjaciół.

W 1903 jej ojciec objął urząd prezydenta kraju, ale już po kilku miesiącach zmarł, co ogromnie wstrząsnęło całą rodziną. Po okresie żałoby państwo Candamo wyjechali do Europy
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione