nasze media MGN 07/2024

kai/p

dodane 29.05.2009 11:20

Mistrzowie z Kielc na dziękczynnej Mszy


W środę 27 maja w obecności rekordowej liczby 4,5 tysiąca kibiców w Hali Legionów piłkarze ręczni Vive Kielce pokonując płocką Wisłę w piątym, decydującym pojedynku wielkiego finału 31:24, sięgnęli po siódmy w historii klubu tytuł mistrza Polski.

Kieleccy kibice owacyjnie i tłumnie dziękowali swojej drużynie za odniesiony sukces. Zawodnicy przejechali w czwartek otwartym autokarem przez miasto. Na Placu Artystów rozpoczęła się uroczysta feta dla mistrzów.

Mistrzowie Polski przerwali tryumfalny objazd specjalnym autobusem po ulicach Kielc, aby w kościele Trójcy Świętej uczestniczyć w dziękczynnej Mszy św. za wywalczony właśnie tytuł.
W Eucharystii wzięli udział piłkarze Vive Kielce w koszulkach już z mistrzowskimi emblematami, trenerzy i szkoleniowcy z Bogdanem Wentą, prezydent Kielc Wojciech Lubawski, grupa kibiców.

Mszę św. celebrował ks. Krzysztof Banasik, kapelan świętokrzyskich sportowców. Powiedział, że to z inicjatywy piłkarzy została zamówiona dziękczynna Eucharystia. Podkreślił, że sukces zawdzięczają „jedności i zbieżności celów”. Ks. kapelan przekazał także pozdrowienia i gratulacje od delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców bp. Mariana Florczyka, który, pomimo wcześniejszej zapowiedzi, nie zdążył do kościoła ze względu na bierzmowanie w odległej od Kielc miejscowości.
« 1 »