nasze media Najnowszy numer MGN 10/2021

kai/p

dodane 28.05.2009 13:33

Procesje różańcowe w intencji obrony życia


W intencji poszanowania ludzkiego życia modlić się będą uczestnicy procesji różańcowej, która 29 maja przejdzie ulicami Radomia. Rozpocznie się ona od wymarszu wiernych z czterech kościołów, a jej kulminacyjnym punktem będzie Msza święta celebrowana w katedrze o godzinie 19.00. Uroczystościom będzie przewodniczył abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Zdrowia.

Ks. Grzegorz Senderski, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego radomskiej Kurii przypomniał, że tradycja procesji sięga Roku Różańca obchodzonego w 2003 r. z inicjatywy Jana Pawła II. W tym roku wierni będą się modlić w intencji poszanowania ludzkiego życia, od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. – Będziemy prosili Boga za wstawiennictwem Maryi o łaskę życia dla wszystkich – podkreśla ks. Senderski.

Do udziału w procesji zaproszono wszystkich wiernych, w tym kółka różańcowe, ruchy i stowarzyszenia katolickie, młodzież, bierzmowanych w tym roku, dzieci pierwszokomunijne. Prośbę skierowano również do chorych i cierpiących, którzy zostaną w domach, aby duchowo połączyli się w modlitwie i ofiarowali swoje cierpienia w intencji świętości życia kapłańskiego.
Uroczystości rozpoczną się o godz. 18.00 nabożeństwem majowym w czterech kościołach stacyjnych: Najświętszego Serca Jezusowego na Glinicach, Chrystusa Nauczyciela na Plantach, Św. Jana Chrzciciela i Matki Bożej Miłosierdzia na Osiedlu 15-lecia. O godz. 18.30 wyruszą z tych kościołów procesje różańcowe. Podczas procesji pielgrzymi otrzymają pamiątkowe obrazki z modlitwą Jana Pawła II w intencji poszanowania życia. O godz. 19.00 rozpocznie się Msza Św. w katedrze.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione