nasze media MGN 07/2024

kai/p

dodane 25.05.2009 13:46

Maraton Biblijny w Tarnowie


Dziś, 25 maja w kościele Księży Filipinów w Tarnowie wystartował II Maraton Biblijny. Potrwa do jutra. Każdy chętny - zapisując się wcześniej na listę - będzie mógł czytać fragment Biblii przez około 15 minut. W ciągu dwóch dni w maratonie ma uczestniczyć ponad 130 osób.
Czytanie Słowa Bożego będzie trwało z przerwami jedynie na Msze św. „Chcemy zachęcać do czytania i słuchania Biblii, dlatego towarzyszą nam słowa św. Filipa Neri 'Żaden dzień bez linijki'. Pismo Święte będą czytać księża, siostry zakonne, klerycy, młodzież i starsi” - mówi ks. Robert Piechnik.

Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pełni dyżury i zapisuje chętnych do udziału w maratonie. Czytanie Biblii potrwa do jutra do godziny 18.30. Każdy czytający otrzyma na pamiątkę listy Świętego Pawła.
Ubiegłoroczny, I Tarnowski Maraton Biblijny, cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 160 osób. Ubiegłoroczny maraton zatrzymał się na pierwszym rozdziale księgi Judyty. W tym roku uczestnicy maratonu kontynuują czytanie Starego Testamentu.
« 1 »