nasze media MGN 07/2024

Radio Watykańskie/p

dodane 20.05.2009 14:40

pope2you.net


21 maja zostanie otwarty specjalny watykański portal dla młodzieży www.pope2you.net. Jego celem jest popularyzacja nauczania obecnego Papieża w pokoleniu nowych technologii – mówi przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu, abp Claudio Maria Celli.

„Myślę, że jest to z naszej strony pierwsza poważna próba portalu, który jest skierowany do młodych i stara się nawiązać z nimi treściwy, a przy tym życzliwy dialog – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Celli. – Jest to niejako odpowiedź na hasło tegorocznego orędzia Ojca Świętego na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, które brzmi: nowe technologie, nowe relacje. Papież zachęca nas do krzewienia kultury dialogu, szacunku i przyjaźni. Przez ten portal chcemy być blisko pokolenia cyfrowego, jak Benedykt XVI nazywa dzisiejszą młodzież”.

Portal ma charakter eksperymentalny. 21 maja pod adresem www.pope2you.net będzie można znaleźć prezentację papieskiego Orędzia na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu w pięciu językach. Przyszłość tej inicjatywy zależy od jej powodzenia wśród młodych odbiorców.
« 1 »