nasze media MGN 07/2024

kai/p

dodane 19.05.2009 10:03

650 uczniów na koncercie szkół papieskich


Blisko 650 uczniów wysłuchało koncertu „Dzieci w hołdzie Janowi Pawłowi II”, które z okazji urodzin papieża zorganizowała przy kieleckiej bazylice Rodzina Szkół Papieskich z województwa świętokrzyskiego.

Na koncert przyjechały głównie szkoły z województwa świętokrzyskiego, ale i z innych regionów Polski, m.in. z Małopolski i ze Śląska.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. w intencji beatyfikacji Jana Pawła II, której przewodniczył bp Kazimierz Ryczan. W homilii skierowanej do młodzieży, nauczycieli i samorządowców z miast, w których są szkoły noszące imię Jana Pawła II, bp Ryczan przypomniał słowa Papieża: „Nie lękajcie się”. Mówił o kształtowaniu postaw, do których zachęcał Jan Paweł II i o sile oddziaływania świadectwa jego życia i posługi. „Wiarę i powołanie wykuwa się na kolanach” – podkreślał bp Ryczan.

Po Mszy na Placu Jana Pawła II wystąpili uczniowie z 10 szkół z koncertami muzyki i krótkimi przedstawieniami teatralnymi, poświęconymi polskiemu Papieżowi. Swój program zaprezentowały m.in. szkoły z Trzebini, Bestwina, Czajkowa, Szydłowca, Samsonowa, Osieka i Łopuszna.
« 1 »