nasze media Najnowszy numer MGN 11/2021

kai/p

dodane 18.05.2009 10:25

Rowerowa majówka z biskupem


Ok. 600 osób z Kielc i okolic wzięło udział 16 maja w rodzinnej majówce rowerowej, którą poprowadził bp Marian Florczyk.

Peleton wyruszył spod kieleckiej katedry w kierunku Dymin, gdzie podczas postoju przy kościele MB Fatimskiej odbyło się spotkanie z byłymi znanymi polskimi kolarzami, m.in. Zbigniewem Piątkiem, Kazimierzem Stafiejem i dziennikarzem sportowym Włodzimierzem Reznerem.

Następnie uczestnicy majówki ruszyli w dwie trasy: łatwiejszą o dystansie 20 km i trudniejszą, 26-kilometrową, prowadzącą przez piaszczyste i pagórkowate tereny Kielecczyzny. Obydwie prowadziły do pobliskiego Kaczyna. „Trudniejszą” grupę prowadził bp Florczyk.

Impreza zakończyła się piknikiem i nabożeństwem majowym przy ośrodku Caritas w Kaczynie. Towarzyszyły mu m.in. poczęstunek, loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami m.in. od piłkarzy Korony i siatkarzy Vive, prezentacje ludowe, zawody sportowe.
Majówka to inicjatywa bp. Mariana Florczyka, który chce wypromować rodzinny sposób aktywnego spędzania czasu wolnego, odpoczynek na łonie natury i nieco zapomniane nabożeństwo majowe przy kapliczkach przydrożnych.

Co roku rowerowa majówka z biskupem gromadzi coraz więcej uczestników. W pierwszej majówce uczestniczyło stu rowerzystów. Dwa lata temu było ich 300, w ubiegłym roku - blisko 550 osób.
« 1 »

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione