nasze media MGN 07/2024

Radio Watykańskie/p

dodane 18.05.2009 10:22

Kanadyjski marsz w obronie życia


Ponad 12 tys. ludzi maszerowało 14 maja w Ottawie w obronie życia i manifestowało przed parlamentem. Wydarzenie zorganizowano w 40. rocznicę zatwierdzenia przez rząd Kanady ustawy o dopuszczalności aborcji. Przez 40 ostatnich lat zabito w Kanadzie ponad 3,5 mln istnień ludzkich.

Przedstawiciele różnych wyznań przyjechali do Ottawy wieczorem 13 maja. Katolicy przez całą noc trwali na adoracji przed Najświętszym Sakramentem w intencji praw chroniących życie.

Na początku manifestacji kard. Marc Ouellet, arcybiskup Quebeku, zwrócił się do parlamentarzystów o usunięcie z prawa kanadyjskiego ustawy, która dopuszcza dokonanie aborcji w dziewiątym miesiącu ciąży. Prymas Kanady wezwał swych rodaków do budowania kultury życia, która chroni rodzinę oraz ludzkie istnienie

14 maja od rana miały miejsce spotkania dla uczestników manifestacji oraz konferencja dla licznie przybyłej do Ottawy młodzieży. Studentka Maria powiedziała: „Nigdy nie miałam okazji uczestniczyć w takim marszu. Szczególnie wstrząsnęły mną plakaty przedstawiające dzieci w trakcie aborcji”.
« 1 »