nasze media MGN 07/2024

kai/p

dodane 15.05.2009 09:38

Samochód w kościele w São Paulo


Nowy samochód, umieszczony wśród zniszczonych ścian pokrytych starą farbą, zwraca uwagę każdego, kto wejdzie do kościoła Matki Bożej Pocieszycielki w centrum São Paulo. Miejscowy proboszcz ks. José de Assis Batista umieścił pojazd w świątyni, wśród ławek kościelnych, po to, aby był on dobrze widoczny. Samochód może stać się własnością nabywcy cegiełki wartości 10 reali (ok. 15 zł) na odbudowę kościoła. Gdy zostaną one sprzedane, odbędzie się losowanie szczęśliwego numeru, którego posiadacz wyjedzie z kościoła nowym samochodem.
Celem akcji jest zebranie środków na remont kościoła w setną rocznicę jego wybudowania – powiedział proboszcz. Dodał, że „losowanie samochodu jest sposobem mobilizacji wspólnoty”.

Pojazd wypożyczono z salonu i ks. Batista ma 90 dni na zebranie 27,5 tys. reali, aby za niego zapłacić; jeśli tego nie uczyni, samochód wróci do salonu.

Losowanie cegiełki, która ma wartość nowego samochodu, odbędzie się 30 sierpnia. W sprzedaży znajduje się 15 tys. cegiełek. „Jest to wielkie wyzwanie. Wierzę jednak, że parafianie zmobilizują się i wartość cegiełek przekroczy znacząco wartość samochodu” – z entuzjazmem zapewnia proboszcz.

Stuletni kościół jest bardzo zniszczony, a jego całkowity remont wyceniono na 8-10 mln reali. Ks. Batista stara się jednocześnie o umieszczenie obiektu na liście zabytków miasta, aby uzyskać środki z funduszu przeznaczonego na remont zabytków.

« 1 »